Konserwacja

Odpowiednia pielęgnacja skór, z których wykonane są produkty Equipe, ma kluczowe znaczenie dla trwałości sprzętu. Przestrzeganie zasad jest konieczne od samego początku.

Kiedy dostajesz nowych produkt Equipe- siodło, ogłowie czy popręg, jeszcze przed pierwszym użyciem musisz obowiązkowo mocno natłuścić skórę. Idealnym produktem to tego jest olej Equipe Soft Oil. To kompozycja naturalnych składników, w których właściwie powinno się „wykąpać” nowy produkt. Takie mocno natłuszczone siodło czy ogłowie najlepiej zostawić na kilkanaście godzin i ponownie nasmarować olejem.


Pamiętaj, że pielęgnacji musisz poddać całe siodło: tybinki z wierzchu i od spodu, przystuły, siedzisko, jak również (o czym często się zapomina) panele siodła od spodu.

Podczas kolejnej pielęgnacji, już po użyciu sprzętu, najpierw należy użyć czyścika Equipe Soft Clean. Ten środek zawiera aktywne składniki, które wnikając w strukturę skóry pozwalają na jej dokładne oczyszczenie z kurzu, błota, potu i sierści.


Następnie możesz zastosować Equipe Soft Grease. To balsam, który chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Tworzy ochronną powłokę, która znakomicie zabezpiecza przed wodą i pozwala dłużej utrzymać skórzane powierzchnie w czystości. Zawiera ochronne i nawilżające substancje tj. woski i parafinę, które, używane regularnie, pomagają skórze zachować miękkość, świeżość i piękny wygląd. Nałóż wosk przy pomocy delikatnej szmatki okrężnymi ruchami. Poczekaj, aż powierzchnia będzie sucha i wypoleruj czystą ściereczką. Co jakiś czas możesz zamiast wosku użyć oleju.


Dlaczego do siodeł i akcesoriów Equipe należy używać produktów do pielęgnacji Equipe?

Skóry używane przez Equipe to wysokiej jakości cielęce i bydlęce skóry, specjalnie garbowane barwnikami roślinnymi. Produkty do pielęgnacji Equipe są przeznaczone do stosowania do właśnie tak wyprawionych skór i przez to dają najlepsze efekty.